Morgenbladet er en uavhengig ukeavis med vekt på kultur, politikk og forskning. Avisen er riksdekkende og globalt orientert, og arbeider for å øke interessen for kritikk og meningsutveksling.

ANSVARLIG REDAKTØR OG ADM.DIREKTØR

Sun Heidi Sæbø

shs@morgenbladet.no

AKTUELT

Samfunnsredaktør: Bjarne Riiser Gundersen

bjarne.gundersen@morgenbladet.no

Reportasjeleder: Markus Slettholm

ms@morgenbladet.no

Journalister:

Thea Storøy Elnan Kontakt: thea.elnan@morgenbladet.no

Håkon Gundersen Kontakt: hg@morgenbladet.no

Elida Høeg Kontakt: elida.hoeg@morgenbladet.no

Hanne Østli Jakobsen Kontakt: hj@morgenbladet.no

Sten Inge Jørgensen Kontakt: sij@morgenbladet.no

Vegard Møller (vikar) Kontakt: vegard.moller@morgenbladet.no

Maria Berg Reinertsen Kontakt: mr@morgenbladet.no

Maria Dyrhol Sandvik Kontakt: mds@morgenbladet.no

Jon Kåre Time Kontakt: jkt@morgenbladet.no

Pål Velo Kontakt: pal.velo@morgenbladet.no

Ingrid Grønli Åm Kontakt: iga@morgenbladet.no


KULTUR OG BØKER

Kulturredaktør: Ane Farsethås

af@morgenbladet.no

Reportasjeleder: Nikolai Melamed Kleivan

nmk@morgenbladet.no

Bokansvarlig: Bernhard Ellefsen

be@morgenbladet.no

Journalister:

Pelle Bamle Kontakt: pelle.bamle@morgenbladet.no

Elise Dybvig Kontakt: ed@morgenbladet.no

Olaf Haagensen Kontakt: oh@morgenbladet.no

Vilde Sagstad Imeland Konakt: vi@morgenbladet.no

Elias Bakken Johansen Kontakt: ebj@morgenbladet.no

Anders Firing Lunde Kontakt: afl@morgenbladet.no


IDEER OG DEBATT

Redaktør: Ingeborg Misje Bergem

imb@morgenbladet.no

Debattansvarlig: Ida Lyngstad Wernø

ilw@morgenbladet.no

Kommentator er og journalister:

Karima Furuseth (vikar) Kontakt: kf@morgenbladet.no

Martin Gedde-Dahl (permisjon) Kontakt: mgd@morgenbladet.no

Lena Lindgren Kontakt: ll@morgenbladet.no

Marit K. Slotnæs Kontakt mks@morgenbladet.no


FOTO

Fotoansvarlig: Christina Ulriksen

cu@morgenbladet.no

Fotojournalister

Christian Belgaux Kontakt: cb@morgenbladet.no

Odin Drønen Kontakt: odin.dronen@morgenbladet.no

Katinka Hustad Kontakt: katinka.hustad@morgenbladet.no

Knut Egil Wang Kontakt: knut.wang@morgenbladet.no

DESK

Desk- og frontsjef: Tone Velldal

tv@morgenbladet.no

Vaktsjef papir: Jo T. Gaare

jg@morgenbladet.no

Formgivere:

Kristoffer Nilsen

kn@morgenbladet.no

Håkon Sukuvara

hs@morgenbladet.no

Sosiale medier-ansvarlig: Emma Johnsen Rødli

emma.rodli@morgenbladet.no

Redigerere:

Benjamin Bye Åsali

benjamin.asali@morgenbladet.no

Thomas Karlsen

tk@morgenbladet.no

Utviklingsansvarlig og huslingvist: Paal Uvaag

pu@morgenbladet.no


MARKEDS- OG ADMINISTRASJONSAVDELING

Kommersiell direktør: Ivan Solhaug

ivan.solhaug@morgenbladet.no

Markeds- og opplagssjef:

Andreas Mollerud

am@morgenbladet.no

Markedsfører: Stine Abrahamson

stine.abrahamson@morgenbladet.no

Administrativ leder: Aiza Butt

ab@morgenbladet.no

Annonsesjef: Anna Aarseth

anna.aarseth@morgenbladet.no

Annonsekonsulent: Johnny A. Jensen

johnny.jensen@morgenbladet.no


Adresse

Hausmannsgate 21, 0182 Oslo

Tel: + 47 21 00 63 00

Faks: +47 21 00 63 01

Sentralbord

Mandag-fredag 08.00 – 16.00

Mer fra Vi og vårt